Eesti frantsiisibrändid 2021

Eestis on 2021. aasta lõpu seisuga 7 enda frantsiisibrändi*. Kõigi nende soov ka rahvusvaheliselt laieneda.

Peetri Pizza on Eesti vanim, suurim ja tuntuim frantsiis. 30 aastat siseriikliku tegutsemist ja pärast rekordilist 2021. aastat otsustati võtta ette välisturule minek. Alustatakse naaberriikidest.

Beautiful Me on Eesti esimene rahvusvahelistele nõuetele vastav frantsiis. Kontseptsioon sai valmis 2020. ja 2021. müüdi esimesed frantsiisid Soome, Rootsi ja Austraaliasse.

Pizza Kiosk on tublilt laienenud Eesti väikelinnades. Nüüd on sihik seatud Skandinaaviasse.

Coffee IN kompaktseid müügipunkte leiab praktiliselt igas Eesti kaubanduskeskuses. Konkurentsitihedas kohvikuäris on frantsiis suurepärane võimalus kiiremini edasi liikuda.

Starfish Academy finantskoolituste süsteem on toimiv kõikjal. Kui seda veel frantsiisimudeliga täiendati, siis on kindlasti edu garanteeritud.

Flammkuchen ehk saksa ja prantsuse juurtega leegikook on pärit Alsace’i piirkonnast Prantsusmaalt. Eestis loodud frantsiisibränd Flamm näeb oma kontseptsioonile peamist turgu Saksamaal, Šveitsis ja Prantsusmaal.

Be More on kõige noorem. Eesti tuntuim supertoidu ja tervisliku eluviisi bränd alustas kolmeformaadilise (master, e-pood ja pop-up) kontseptsiooni loomist 2021. detsembris.

Kes on kaheksas, järgmine Eesti frantsiis? Kas 2022. aasta toob lisa? Frantsiisiandjale on frantsiis efektiivseim viis laieneda oma brändiga välisturgudele. Frantsiisivõtjale on frantsiis lihtsaim viis alustada oma toimiva ettevõttega.

*franchising.ee koondab infot ja uudiseid Eesti frantsiisimaastikult. Hakkame koostama iga aasta alguses Eesti frantsiisibrändide nimekirja, et näidata, kes on valdkonnas tegijad ja kes on juurde tulnud. Kui sul on ka oma frantsiisikontseptsioon ja sa ei leia ennast siit nimekirjast, siis vabandame ja palume, et võtaksid meiega ühendust, et saaksime vea parandada.
FranchisingEE

Loe teisi artikleid